ekológia  Subaru

Značka Subaru sa zaviazala usilovať o rovnováhu medzi potrebami životného prostredia a potrebami vodičov. Preto už realizovala celú radu projektov zameraných na ekologickú výrobu a recykláciu, vývoj motorov a prevodoviek s vynikajúcou  účinnosťou a znižováním hmotnosti i emisií automobilov.

Ako automobilka SUBARU pomáha životnému prostrediu?

Už od roku 2004 usilujú závody Subaru o štatút tovární s nulovými emisiami, ktoré pri výrobe negenerujú žiadny odpad. Na minimum redukujú tiež spotrebu vody.

Na recykláciu myslíme už pri návrhu vozidiel. Používame ľahko recyklovateľné materiály, konštrukcie, ktoré je možné ľahko demontovať, a tiež riadne označenie materiálov pomocou etikiet.

Používanie vratných obalových materiálov je prirodzenou súčasťou výrobnej logistiky, rovnako ako optimalizácia dopravy dielov s ohľadom na minimálne zaťaženie životného prostredia.

Recyklujeme nárazníky, materiál zo šrotovania starých vozidiel, airbagy alebo CFC náplne z použitých vozidiel s cieľom efektívne tieto zdroje využiť.  

ŠTART- STOP

Automatické vypínanie motora pri státí znižuje spotrebu paliva a emisie výfukových plynov.

SPÄTNÁ VÄZBA

Medzi prístroje na palube bol zabudovaný ECO merač. 

VOĽBA REŽIMOV JAZDY

Systém SI-DRIVE ponúka rôzne režimy jazdy, od ekologického režimu až po športový. Pôžitok z jazdy tak kombinuje s ohľadom na životné prostredie.

LINEARTRONIC

Prevodovka s plynulým (bezstupňovým) prevodom vyvinutá spoločnosťou Subaru vždy využíva ideálny rozsah otáčok motora pre optimálnu účinnosť spaľovania, čo znižuje spotrebu paliva.

ĽAHKÉ MATERIÁLY

Náhrada ocele za moderné materiály s vysokou pevnosťou pomáha znižovať hmotnosť aj spotrebu a súčasne zvyšovať bezpečnosť. 

VYSOKÁ EFEKTIVITA

Nová generácia motorov typu Boxer má nadpriemernú účinnosť a znižuje spotrebu, trenie aj energetické straty.

<

Modelová rada

Sme tu pre Vás

M: 0944 601 501

Adresa

Košická 20
080 01 Prešov

Email

subaru@rstyle.sk

predaj@rstyle.sk

 

Prevádzka otvorená

Pondelok až Piatok
8:00 – 16:00

tel: +421 51/ 772 05 71

 

Napíšte nám správu